BIEGANIE

Zakochaj się w bieganiu

 

Cała Polska biega, świadczą o tym ilości biegaczy na organizowanych imprezach biegowych, a z roku na rok jest ich coraz więcej.

Jak zacząć biegać…? Mnie osobiście zainspirował wpis blogerki http://calareszta.pl , „Rusz dupę”. Po jego przeczytaniu wiedziałam, że zrealizuje swój cel. Zgodnie z tym co napisała nie czekałam, aż pogoda się poprawi, czy też ,że zacznę od listopada czy grudnia. Przeczytałam i już następnego dnia wybiegłam. Dzieci wysłałam na spacer z tatą a sama zaczęłam trening. Oczywiście jak się wcześniej nie biegało, trzeba odpowiednio  zacząć, czyli zaczęłam od marszu, marszu-biegu, a potem biegu.

Dodatkowo zapisałam się na bieg uliczny z dystansem 5km. Miałam już cel. Przebiec 5km, nieważny czas, ważne żeby dobiec. Mimo, że było ciężko udało się. Jupiii Sukces zawsze cieszy i dodaje skrzydeł. W bieganiu ważne żeby mieć swój cel.

Jeżeli ciężko ci się zmobilizować do regularnych treningów poszukaj osoby z którą możesz biegać, będziecie siebie wspierać wzajemnie.Niech to będzie koleżanka, sąsiadka czy mąż razem będziecie się wspierać w chwilach zwątpienia i motywować do wzajemnego treningu.

Osobiście nie mam problemu z motywacją.Myślę, że jest to siła charakteru jak również ucieczka od rzeczywistości.

Obecnie istnieją grupy, stowarzyszenia które zachęcają do biegania razem. Wystarczy poszukać na fb. Poszukaj w swoim mieście czy odbywają się zajęcia BIEGAM BO LUBIĘ lub Night Runners   (Night Runners Słupsk). Razem zawsze raźniej.

Przygotuj się do biegania. O ile jest to jeden z tańszych sportów i można biegać w czymkolwiek , na pewno warto zainwestować w buty typowo do biegania, które uchronią nas przed kontuzjami.

Zaczęłam biegać pod koniec października, pogoda bardzo nie korzystna nawet na spacer. Skoro jednak zaczęłam, żadna pogoda mi nie przeszkadzała. W zwykłych butach i getrach. Obiecałam sobie ze jak zasłużę kupie sobie odpowiedni strój. Buty musiałam kupić odpowiednie, bo nabawiłam się kontuzji kostki. Potem zasłużyłam na resztę. Obecnie można się super ubrać i czuć ekstra w stroju do biegania. Nawet biegaczka może być super women 🙂

Spróbuj już dziś, a przekonasz się że warto, i będziesz chciała jeszcze i jeszcze ……:)

 • Fajnie gdyby coś podobnego jeszcze się pojawiło

 • Ja odkąd pogoda się poprawiła próbuję zmusić się do wyjścia na bieganie ( park pod domem) jednak cały czas coś mi przeszkadza, a to praca, a to ważny telefon który niszczy mi plany:P Ale faktycznie trzeba „ruszyć dupę” 🙂

  • Blog Matki

   Nie ma na co czekać, trzeba po prostu wyjść z domu 🙂

 • A ja nie lubię biegać. Wolę spacerować 🙂

  • Blog Matki

   Każda forma aktywności jest dobra. Nie każdy musi lubić biegać, to ile ludzi tyle opinii 🙂

 • Bieganie nie jest moją pasją, ale czasem dobrze robi 😉

  • Blog Matki

   Na mnie działa jak eliskir 🙂 Jestem za tym, żeby każdy robił to co lubi, dla siebie i swojego ciała i duszy 🙂

 • Pingback: Nie biegam bo muszę, biegam bo chcę - Blog Matki()

 • Pingback: DOMOWA CZEKOLADA - Blog Matki()

 • Pingback: online dating free australia()