BIEGANIE

Zakochaj się w bieganiu

 

Cała Polska biega, świadczą o tym ilości biegaczy na organizowanych imprezach biegowych, a z roku na rok jest ich coraz więcej.

Jak zacząć biegać…? Mnie osobiście zainspirował wpis blogerki http://calareszta.pl , „Rusz dupę”. Po jego przeczytaniu wiedziałam, że zrealizuje swój cel. Zgodnie z tym co napisała nie czekałam, aż pogoda się poprawi, czy też ,że zacznę od listopada czy grudnia. Przeczytałam i już następnego dnia wybiegłam. Dzieci wysłałam na spacer z tatą a sama zaczęłam trening. Oczywiście jak się wcześniej nie biegało, trzeba odpowiednio  zacząć, czyli zaczęłam od marszu, marszu-biegu, a potem biegu.

Dodatkowo zapisałam się na bieg uliczny z dystansem 5km. Miałam już cel. Przebiec 5km, nieważny czas, ważne żeby dobiec. Mimo, że było ciężko udało się. Jupiii Sukces zawsze cieszy i dodaje skrzydeł. W bieganiu ważne żeby mieć swój cel.

Jeżeli ciężko ci się zmobilizować do regularnych treningów poszukaj osoby z którą możesz biegać, będziecie siebie wspierać wzajemnie.Niech to będzie koleżanka, sąsiadka czy mąż razem będziecie się wspierać w chwilach zwątpienia i motywować do wzajemnego treningu.

Osobiście nie mam problemu z motywacją.Myślę, że jest to siła charakteru jak również ucieczka od rzeczywistości.

Obecnie istnieją grupy, stowarzyszenia które zachęcają do biegania razem. Wystarczy poszukać na fb. Poszukaj w swoim mieście czy odbywają się zajęcia BIEGAM BO LUBIĘ lub Night Runners   (Night Runners Słupsk). Razem zawsze raźniej.

Przygotuj się do biegania. O ile jest to jeden z tańszych sportów i można biegać w czymkolwiek , na pewno warto zainwestować w buty typowo do biegania, które uchronią nas przed kontuzjami.

Zaczęłam biegać pod koniec października, pogoda bardzo nie korzystna nawet na spacer. Skoro jednak zaczęłam, żadna pogoda mi nie przeszkadzała. W zwykłych butach i getrach. Obiecałam sobie ze jak zasłużę kupie sobie odpowiedni strój. Buty musiałam kupić odpowiednie, bo nabawiłam się kontuzji kostki. Potem zasłużyłam na resztę. Obecnie można się super ubrać i czuć ekstra w stroju do biegania. Nawet biegaczka może być super women 🙂

Spróbuj już dziś, a przekonasz się że warto, i będziesz chciała jeszcze i jeszcze ……:)