CZAS WOLNY

DĄBKI

Czy można udać się na wakacje z dziećmi i odpocząć? Czy jest to możliwe? W takich miejscach jak te, które odwiedziliśmy z ostatni weekend maja, myślę, że tak. Odpoczynku potrzebowaliśmy wszyscy. Ciągle w pośpiechu, pomiędzy pracą, a przedszkolem, ciągłymi zleceniami i obowiązkami, postanowiliśmy, że się pakujemy i wyjeżdżamy chociażby na krótki odpoczynek. Postanowiłam na wolnym leżeć i pachnieć, ale jak to robić, jeżeli jedziemy z dziećmi …?

Dlatego wybraliśmy takie miejsce, gdzie dzieci nie zaznały nudy nawet w razie złej pogody znalazła się dla nich alternatywa.  W niedalekiej odległości od naszego miejsca zamieszkania, urocza miejscowość zlokalizowana pomiędzy jeziorem, a morzem. Wybraliśmy się tym razem do Dąbek do Domki Fala.  Dąbki to typowa miejscowość nadmorska. Główna ulica to kilka straganów, knajpy i bary, sklepy spożywcze i lodziarnie.

Teren ośrodka ogrodzony z mnóstwem atrakcji dla dzieci. Trampoliny, piaskownice, zjeżdżalnie, domki, statki, huśtawki, dmuchaniec, basen to atrakcje dla dzieci.

 

W razie nie pogody oczywiście dla dzieci zadaszone miejsce zabaw – zjeżdżalnia z kulkami. Moje dzieci się nie nudziły, wybawiły się na za wszystkie czasy. W dzień dziecka dzieci na terenie ośrodka otrzymały darmowe lody i watę cukrową !

Domki, czyste, nowe i zadbane. Domki wyposażone w aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem (czajnik, kuchenka dwu-palnikowa, lodówka z zamrażarką, naczynia oraz sztućce). Dwie sypialnie, na 5 osób do spania, Tv, Wi-fi, łazienka.Przy każdym domku grill i leżaki do dyspozycji.

Dodatkowo miejsce na ognisko.

Ośrodek zlokalizowany 8 min na pieszo do morza. Plusem jest oczywiście również bliskość jeziora. Gdy wietrzny i zimny wiatr przegonił nas z nad morza, mogliśmy udać się nad jezioro, gdzie było spokojnie i ciepło. Do jezioro ok 2km.

Pomimo dużego kompleksu – 40 domków i prawie pełnego obłożenia,  nie odczuwało się tłumów, miejsca starczyło dla wszystkich do odpoczynku.

   Z godnym sumieniem mogę polecić to miejsce dla rodzin z dziećmi.