CZAS WOLNY

WEEKEND NA MAZURACH

Mazury, a dokładnie Bartoszyce, Pałac i Folwark w Galinach. Spędziliśmy tam ostatni weekend wykorzystując otrzymany w prezencie voucher zawierający dwa noclegi, śniadania w formie bufetu szwedzkiego oraz przejazd bryczką.

Urocze miejsce dla osób ceniących sobie spokój i ciszę, kontakt z przyrodą i zwierzętami. Miejsce dla miłośników koni       ( było ich tam bowiem 70) jak i dobrej regionalnej kuchni. Dzieci były zachwycone możliwością spotkania i karmienia nie tyle co koni, bowiem raczej ich wielkość ich przerażała, ale zwierząt miniaturowych.

_MG_0433

page

Na terenie folwarku jest możliwość łowienia ryb, a następnie ich przyrządzenia i skonsumowania. Miejsce na ognisko czy też możliwość nauki jazdy konnej, czy też dla osób wprawionych przejażdżki koniem po okolicy, My skorzystaliśmy z przejażdżki bryczką po urokliwych łąkach pokrytych już zielenią, wokół stawów. Dla bardziej aktywnych korty tenisowe czy też wycieczki rowerowe. Dodatkowo można skorzystać z masażów czy też ruskiej bani ( sauna) a dla odważnych prosto z sauny do jeziora.

_MG_0327

 

Oprócz placu zabaw dla dzieci na powietrzu, dla najmłodszych znajduję się kryta sala zabaw, która była bardzo przydatna bowiem, w razie deszczu dzieci się nie nudziły oraz znajdowała się przy restauracji, więc jak tylko dzieci zjadły mogły się tam udać i spokojnie pozwolić na konsumpcję rodzicom.

_MG_0337

Dzieci spędzały czas na:

_MG_0532

page2

 

page1

_MG_0392Przepyszna kuchnia Galin. Potrawy przede wszystkim świeże, własny wyrób chleba i bułek urzekał nie tylko swoim zapachem ale i smakiem. Domowe wędliny, sery, twarogi myślę że przekonałyby niejednego niejadka.

_MG_0276

Zdecydowałam się na jazdę konną. Jednak wolę podziwiać konie i jeźdźców niż samej praktykować. Mam ogromny respekt to koni. Jazda konna to piękna pasja ale osobiście nie dla mnie. Spróbowałam, i wiem, nie będę żałować,że czegoś nie zrobiłam.

_MG_0467

Nie mieliśmy wymarzonej pogody weekendowej. Silny wiatr i przelotne deszcze spowodowały że czas spędzaliśmy przy kominku. https://www.instagram.com/p/BEjClokzaJ7/

_MG_0343

Dokładny ofertę możecie znaleźć pod adresem  http://www.palac-galiny.pl/


Będzie mi bardzo miło jeśli :

  • Zostawisz komentarz. Proszę, napisz swoje zdanie.
  • Polub mój fanpage na FB, będziesz na bieżąco.
  • Jeśli uważasz, że wpis może się komuś przydać, udostępnij i poślij go w świat.