MOIM ZDANIEM

PRZEPRASZAM SYNKU

Synu, mimo iż Cię przygotowywałam do powiększenia rodziny, nie wiem, czy Twoja mała główka rozumiała, jaka rewolucja, Cie czekała w wieku 18 miesięcy. Wróciłam do domu z niemowlakiem, a Ty tego dnia zostałeś Starszym Bratem!

Dziś masz fajnego kompana do zabawy, który widzi w Tobie super starszego brata, kopiuje Twoje zachowanie i na każdym kroku chce być taki jak TY, przepraszam, że musiałeś tak szybko wydorośleć. Mimo wszystko byłam i jestem z Ciebie bardzo dumna, że byłeś taki dzielny. Nie tylko byłeś bardzo samodzielny jak na swój wiek ale i wyrozumiały. Byłeś  dla mnie wyrozumiały już w ciąży, bo gdy się okazało, że muszę leżeć, nie wymagałeś ode mnie bardzo absorbujących ruchowych zabaw.

Przepraszam, że musiałeś podzielić się mamą. Straciłeś mnie na wyłączność. Nie mogłam już być na każde Twoje zawołanie. Na każde układanie klocków. Na każde ” mamo, weź mnie na ręce” – mimo zmęczenia po spacerze dzielnie kroczyłeś na III piętro. Samodzielnie jadłeś co ułatwiało mi karmienie niemowlaka. Z zasypianiem razem dawaliśmy radę. Nie chciałam, żebyś poczuł się odtrącony czy gorszy, wciąż byłeś i jesteś moim kochanym synem pierworodnym.

Mimo, iż staram się być sprawiedliwa, to od starszych dzieci, mimo woli, wymaga się więcej, bo jesteś straszy, mądrzejszy itp. a przecież dziś masz dopiero 4 lata. Starsze dziecko zyskuje brata czy siostrę ale traci 100% uwagę rodzica. Od wieków ludzie posiadają potomstwo i myślę, że krzywdy tym Ci nie wyrządziłam, ale zdaję sobie sprawę ile to kosztowało Cię wyrzeczeń i zrozumienia.

Przepraszam, że nie zawsze mogłam od razu do Ciebie przyjść jak mnie potrzebowałeś, musiałeś jako maluch uczyć się już cierpliwości.

Przepraszam, że nasze wyjścia na spacer, nie były takie szybki i spontaniczne, ale jednak podporządkowane młodszemu bratu.

Przepraszam, że budowanie wieży czy konstrukcji z kloców, kończy się katastrofą budowlaną spowodowaną przez młodszego brata.

Przepraszam, że w nocy gdy młodszy płakał odsyłałam Cie do taty, ale chodziło o Twoje dobro, żebyś miał lepszy sen, żebyś mógł się wyspać.

Przepraszam, że ciągle słyszałeś słowa, ” idziemy do domu, bo Michaś jest głodny”, ” musimy już iść bo Michaś płacze”, ” nie teraz synku, bo trzeba przewinąć małego”.  Może dziś wcale tego nie pamiętasz, ale ja pamiętam. Jak straciłeś wyłączność na mamę.

Przepraszam, że wciąż oczekuję od Ciebie więcej, bo być może za dużo od Ciebie wymagam.

Młodsze dziecko, ciągle wydaję się takie malutkie. A przecież ma już skończone 2 latka, i głośno wyraża swoje zdanie. Mimo tego, potrzebuje ciągle mamy, większej uwagi i przytulania. Ty synku, potrafisz być bardzo samodzielny.

Dziś jesteście bardzo związani, jeden dba o drugiego, jeden poza drugim świata nie widzi. Ty jako starszy brat tłumaczysz mu świat, takim jakim go rozumiesz. Dla niego pewnie jesteś bohaterem. Wasza relacja budowana od małego, powoli pozwala Wam rozwiązywać wzajemne konflikty, których codziennie nie brakuje. Przestałam mówić do Ciebie, ustąp bratu, bo jest malutki.

bracia

bracia2

Przepraszam synku, wciąż się staram abyście byli równo traktowani, aby każdemu z Was poświęcić tyle uwagi ile potrzebujecie, tylko nie zawsze się udaje.


FB_IMG_1466245234965

Będzie mi bardzo miło jeśli :

  • Zostawisz komentarz. Proszę, napisz swoje zdanie.
  • Polub mój fanpage na FB, będziesz na bieżąco.
  • Jeśli uważasz, że wpis może się komuś przydać, udostępnij, poślij w świat