FOTOGRAFIA, MOIM ZDANIEM

RODZINNE ZDJĘCIA

Gdy w naszym domu pojawia się niemowlak bardzo często chcemy zatrzymać na fotografii każdy dzień, każdy ważny moment. Sama pamiętam, że przy pierwszym dziecku robiłam zdjęcia prawie codziennie, trochę przystopowałam przy drugim dziecku. Potem przeglądając zdjecia okazuje się, że mamy setki zdjęć dzieci, samych dzieci, a gdzie mama i tata? gdzie babacia i dziadek?  gdzie najbliższa rodzina?

Często szukamy wymówki, że ja taka nie ubrana, nie umalowana, więc nie rób mi zdjęcia. A potem w albumie rodzinnym są tylko dzieci i dzieci.

Dzieci na zdjęciach są oczywiście bardzo  naturalne i piękne, a malutkie są tylko raz i trzeba im robić fotki, ale za kilkanaście lat, gdy nasze dzieci dorosną i sięgną po rodzinne albumy w poszukiwaniu wspomnień, co zobaczą ?

Zobaczą masę swoich zdjęć, setki ujęć własnej osoby.

Zapewne piękne zdjęcia, ale zupełnie nie rodzinne. Warto zatem zadbać o wspólne rodzinne zdjęcia.

Zdjęcia  całej rodziny.

piramida2
                                                                         Czasami bywa i tak 🙂

Mama, tata i dzieci. Mama, która dziś jest młoda i piękna. Tata, który jeszcze miał swoje włosy, a dziś ma już na głowie „pożyczkę”.

Pozwól swojemu dziecku na takie wspomnienia.

Osobiście z lat dziecięcych nie mam za wiele zdjęć, i nie potrafię sobie wyobrazić swojej mamy czy taty, jak wyglądali kiedyś, nie mam również możliwości pomóc swojej pamięci, a bardzo bym chciała.  Takie zdjęcia dla Twoich dzieci będą więcej znaczyły i będą więcej warte.

Rozmawiając z innymi mami, co druga narzeka, że nie ma za wiele wspólnych zdjęć z własnym dzieckiem. Więc,

Czas to zmienić !

piramida
                                 Nasza piramida szczęścia 🙂

Osobiście, też przyznaję się, że mam bardzo mało, wspólnych rodzinnych zdjęć. Obiektem moich zdjęć są głównie synowie, których również trudno uchwycić wspólnie. Dlatego czas to zmienić. Pamiętaj, że Ty też jesteś WAŻNA, tak samo jak OJCIEC dzieci. Razem więc zadbajcie, o wspólną pamiątkę, którą miło będziecie wspominać po latach, siedząc w bujanym fotelu z ciepłą herbatą w dłoni.

Zatrzymaj czas, najpiękniejszy czas razem z dziećmi, na fotografii. 

piramida3
                                                      Nasza trójca, tata robi zdjęcie 🙂

Zdjęcie rodzinne jak to zrobić?

Bardzo często osoba, która robi zdjęcia, na nich nie widnieje. Jest i na to sposób. Samowyzwalacz. Dziś każdy aparat już go ma. Aparat możemy umieścić na statywie, albo na innym stabilnym miejscu i biegamy do każdego zdjęcia. Oczywiście, o zdjęcia z rodziną można również poprosić brat, sąsiada, czy znajomego. Jednym z rozwiązań jest również wybrać się na sesję zdjęciową.

 To jak przekonałam Cię, czy masz wystarczająco dużo wspólnych zdjęć razem z rodziną ?

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz