CZYTELNIA

NIE DO ODZYSKANIA

Nie do odzyskania to powieść przepełniona wieloma niewiadomymi. Powieść o młodych ludziach, którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie, a są bardzo już zranieni przez los. Mimo młodego wieku z bardzo dużym bagażem doświadczeń życiowych, z którymi radzą sobie na swój własny sposób.

Alex główna bohaterka rozpoczyna nowy etap w swoim życiu. Rozpoczyna studia. Ma za sobą niestety bardzo ciężka przeszłość z którą nie łatwo jej się uporać. Dowiadujemy się, że umarł jej brat. Ogromna strata z którą nie do końca potrafi sobie poradzić. Jednocześnie została porzucona i opuszczona przez swoich rodziców jak i przyjaciół. Jej sposobem na przeżyte traumy jest tak naprawdę milczenie, zamknięcie się w sobie to sposób na brak cierpienia, jakie w sobie nosi. Nie „przepracowanie” traumy i żałoby, co niestety nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Nowy etap w życiu, jakim jest rozpoczęcie studiów, kolejne nowe doświadczenie, nowe środowisko i nowe znajomości. Jej odskocznią od problemów jest sex z „kochankiem” który jest gwiazdą na uczelni, z chłopakiem do którego ma ogromną słabość, ale nie do końca obydwoje potrafią swoje uczucia i określić swój związek, co jej też nie pomaga. Autorka nie oszczędza pikanterii w wzajemnych stosunkach seksualnych. Losy młodych bohaterów przeplatane różnymi perypetiami, ujawnieniem kolejnych faktów.

Historia pokazuje jak błędne decyzje, niosą za sobą tragiczne i nieodwracalne skutki i to osób dorosłych, i chciałoby się napisać odpowiedzialnych. Jest pełna bólu, rozpaczy, radzenia sobie z żałobą, ale również namiętności i pożądania. Jak się zakończą perypetie młodych ludzi? Czy Alex poradzi sobie z kolejnym ciosem życiowym, kolejną utajaną przez nią prawdą? Aby się o tym dowiedzieć przeczytaj „Nie do odzyskania”

Tijan wprowadza w swoich powieściach sporo chaosu, który zawsze jest obecny w mniejszym lub większym stopniu. Jej styl pisania albo się pokocha albo znienawidzi. To typowa pisarka dla młodzieży. bohaterzy jej powieści to licealiści, studentki, gwiazdy sportu. Stworzone postacie są tak wykreowana, z niesamowitymi przeżyciami, że przynoszą wiele emocji.