MOIM ZDANIEM

NAMIOT TIPI

 Blogosferę objeła masa propozycji na prezenty świąteczne jak i mikołajkowe. Na stronach masa odnośników  do przeróżnych zabawek i gadżetów. Mamy do wyboru chińskie tanie zabawki, albo inwestycja w droższe, polskich firm, ale bardziej wytrzymałe. Nie będę powielała pomysłów na zabawki, które królują w tym roku, chciałabym się z Wami podzielić rzeczą, którą sama zrobiłam dla swoich dzieci, do której potrzebowałam materiału, kiji, nitki, nożyczek i maszyny do szycia.  

Zdecydowałam się na uszycie namiotu, po tym jak nasz namiot, kupny sklepowy po kilku rozłożeniach niestety uległ zniszczeniu. Z kolei nie znam dziecka, który nie lubi chować się , bawić w namiocie, nawet zbudowanym z koców czy też pod stołem. 

Do uszycia namiotu potrzebowałam :

3mb materiału,

4 kije dł. 2m u mnie bambusowe

Uszycie namiotu nie wymaga zdolności krawieckich, bo jako takich nie posiadam. Żadna filozofia pociąć materiał według wzoru a potem go pozszywać. Cała instrukcję szycia znajdziecie na blogu Kasi http://www.twojediy.pl/tipi-diy/ który gorąco polecam.  Korzystając z jej wskazówek uszycie namiotu to drobnostka.

Oto efekty:

tipi2

tipi1

 

Koszt takiego namiotu w internecie to około 200zł.  Z uwagi, że jestem ekonomiczna mama koszt jaki poniosłam to 50zł. ( nowy materiał, 4 kije babusowe+czas spędzony przy maszynie). Wspominałam już w poście TU że staram się sama wykonać zabawki dla dzieci. Oto jedna z nich.