MOIM ZDANIEM

6 zasad macierzyństwa

Spoglądam na nie w ciągu dnia, wtedy jak wydaje mi się, zaczynam tracić kontrole nad tym co zaczyna się w naszym domu. Spoglądam  wtedy jak dzień z dziećmi nie zawsze układa się po mojej myśli. Spoglądam zawsze gdy emocja biorą górę. Zasady są uniwersalne, mi pomagają może i Tobie się przydadzą.Polecam!

Moje złote myśli, które wywiesiłam na lodówce, jak staliśmy się rodziną czteroosobową. Jak byłam potrzebna dwóm małym istotką, które jeszcze nie rozumiały, że nie mogę się rozdwoić. Moje „złote myśli” które sobie wywiesiłam na lodowce, żeby często na nie spoglądać w ciągu dnia, aby „przetrwać” dobrze dzień z moimi dziećmi:

Czas i cierpliwość                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Każda matka przechodzi to samo, myślisz że to się nigdy nie skończy. Uwierz mi, wszystko przechodzi, kiedyś mija…: kolki, krzyki, nocne pobudki …itp daj sobie i swojemu dziecku czas.

Ciężko Ci z dwójka dzieci.      

Jeżeli myślisz, że ci ciężko z dwójką dzieci z niewielką różnicą wieku, pomyśl o rodzicach bliźniaków, trojaków, czworaków – Oni dają radę! Ty też dasz 🙂

Nie krzycz

Krzyk nie przynosi rezultatu, ewentualnie oburzy sąsiadów. Opanuj się, policz do dziesięciu a jak trzeba to i do stu, wyjdź jak musisz się uspokoić i dopiero podejmij działanie. Złość, stres są złymi doradcami. Jak opadną emocje zacznij działać. Pamiętaj, że dzieci cię obserwują i uczą się wiele zachowań właśnie od Ciebie.

Postępuj ze swoim dzieckiem, jakbyś postąpiła z obcym dzieckiem, szczególnie w momencie gdy zaczyna rozrabiać.  

Twoje dziecko właśnie porysował po raz kolejny kredkami ścianę w salonie. Zaczynasz się gotować w sobie…. stop pomyśl jak reagujesz jakby to zrobił jego kolega, mały syn sąsiadki, czy jesteś w stanie mu grzecznie wytłumaczyć, że do rysowania służy kartka papieru.

Gdy drażni cię dziecko starsze po niewyspanej nocy z niemowlakiem.     

 Pomyśl sobie, że Twój mąż przychodzi z obcą kobietą i każe Ci ją pokochać , bo jest jego drugą żoną i ona zostaje z nami. Tak właśnie może czuć się Twoje starsze dziecko po narodzinach drugiego dziecka.

Ciesz się, że masz ZDROWE dzieci 🙂

Tego chyba nie trzeba komentować.

Zgadasz się ze mną w którymś punkcie?