CZYTELNIA

KSZTAŁT SERCA

„Kształt serca” Dolores Redondo z księgarni internetowej to mój ulubiony gatunek literacki, thriller z nutką kryminału, ale bez krwawej „jadki”. Mimo, iż powieść jest dość obszerna (600 stron) to bardzo wciągająca i intrygującą. Zwolennicy thrillerów na pewno nie będą rozczarowani, sięgając po ten Bestseller.

Bohaterką jest młoda policjantka, która została przydzielona do zespołu FBI w celu odnalezienia seryjnego mordercy „Kompozytora”. Mordercy, który zabija całe rodziny, na obszarach objętych klęskami żywiołowymi. Za każdym razem ma podobny schemat działania, niczym obrzęd liturgiczny. .Nasza policjantka bardzo inteligenta i bystra, zaangażowana w śledztwo jednocześnie musi zmagać się z demonami przeszłości. Jako nastolatka zgubiła się w lesie, a gdy została odnaleziona, jej ubranie usmolone było niczym czarownicy ze stosu.

Obok wątku policjantki, tropienia mordercy zapoznajemy się również z huraganem Katriną. Żywiołem, który jest bezwzględny i pozostawia po sobie obraz nędzy i rozpaczy, pozbawiając ludzi swoich domów, majątków jak i życia. Katastrofalne skutki huraganu są wstrząsające.

Przedstawiona została cała analiza śledztwa, kolejne wnioski, przeprowadzone badania i hipotezy śledczych. Powroty naszej bohaterki do przeszłości, w celu zrozumienia jej lęków i traumy. Dokonanie analizy psychologicznej postaci jest naprawa wciągające i intrygujące. W tym wszystkim zbliżający się huragan, który wcale nie ułatwia całego śledztwa.

Żeby się dowiedzieć, czy udało się schwytać mordercę, należy sięgnąć po tą lekturę „Kształt serca” i przekonać się samemu/ej, ale mogę zapewnić, że nie zostaniecie rozczarowani.

Dla zwolenników tego typu powieści zapraszam do taniej książki, gdzie zapewniam każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.