FOTOGRAFIA, MOIM ZDANIEM

KARTKA ŚWIĄTECZNA

Kartki świąteczne można stworzyć na wiele sposobów. Kupić gotową na poczcie,  zrobić samemu angażując również dzieci do pracy albo upiększyć zdjęcie i wysłać kartę online. W tym roku wybrałam trzeci sposób. Przy pomocy  darmowych programów graficznych, które nie są zbyt skomplikowane w obsłudze sama wykonałam kartkę świąteczna. W pierwszej kolejności zrobiłam dzieciom zdjęcie na białej ścianie, zawiesiłam firankę i  kilka dodatków świątecznych. Następnie dokonałam wyboru zdjęcia, i zaczęłam go przyozdabiać.

Przy tworzeniu własnej pocztówki, mogę polecić darmowy program PHOTOSCAPE który należy zainstalować na swoim komputerze. Przy instalowaniu czytajcie co instalujecie, żeby nie ściągać różnych syfów na komputer. Po otwarciu programu, przechodzimy do edytora i wybieramy zdjęcie do edycji. Dodatki świąteczne znajdują się w zakładce – OBIEKT- Ikony – Święta. Program umożliwia wstawienie na nasze zdjęcie ikonek:

phoscape

Teraz możemy realizować własne wizję, własną kreatywność. Do wyboru mamy gwiazdki, bałwanki i czego dusza zapragnie. Photoscap daje również możliwość wstawienia ramki czy też umieszczenia dowolnego napisu np” Wesołych Świąt” czy loga. Posiada różne nakładki i filtry, rozjaśnienie, wyostrzenie, klonowanie itp. Bardzo dobry program do podstawowej edycji zdjęć.

michu

kartka-swateczna-1

Inna dostępną opcją, żeby przemienić swoje zdjęcie w wyjątkową kartką świąteczną są programy nie wymagające instalacji na komputerze. Należą do nich m. in : PIXLR czy też PICMONKEY.  

Wybór należy do Ciebie!

 

 

Zapisz