MOIM ZDANIEM

FAJNIE JEST BYĆ RODZICEM

Rodzicielstwo ma swoje blaski i cienie. Bo każdy kto doświadczył bycie rodzicem, ten wie, że nie każdy dzień z dzieckiem jest usłany różami. Jednak po największej burzy zawsze wychodzi słońce, więc dziś skupiamy się na samych pozytywach bycia rodzicem. Dlaczego warto:

SPEŁNIAMY MARZENIA

Poprzez dostępność zabawek w sklepach niejeden rodzic, realizuje swoje niespełnione marzenia czy to o kolejce elektrycznej, czy klockach lego. Bawimy się z dzieckiem, ale często gdy tylko maluch zaśnie sami chętnie przejmujemy stery. Sami z chęcią siadamy, aby pograć z dziećmi w grę komputerową czy wybieramy się z miłą chęcia np. do parku trampolin. Sama radość!

DOTLENIAMY SIĘ 

Przed urodzeniem dziecka, były takie dni, kiedy nadmiar pracy czy też zwykły leń zamieszkał z nami i nie zawsze był czas na spacer. Mając dziecko jest to codzienność, rytual dnia. Dotlenić dziecko, budować jego odporność – więc i dla nas dawka świeżego powietrza gwarantowana!

RUCH

O ile nie byliśmy aktywni przed narodzinami dziecka, tak później nawet jeśli nie uwielbiamy sportu to musimy biegać za dzieckiem np na placu zabaw, a następnie za rowerkiem,  więc ruch mamy gwarantowany. Z reguły nie pozostajemy bierni i sami sięgamy po rower często zakurzony od lat, czy też rolki, łyżwy czy narty. Nie wspomnę jak fajnie jest znowu pozjeżdżać z górki na sankach, bo robimy to z naszymi dziećmi, sami raczej nie wybralibyśmy się na tego typu atrakcję.

 

NAM WYPADA

Jako rodzic możesz się wygłupiać, tańczyć i śpiewać. tzn. znów być sobą i spędzać beztrosko czas! Mimo, że nie masz zdolności muzycznych, być może fałszujesz gdy śpiewasz i nie koniecznie potrafisz tańczyć, dla dzieci bedziesz i tak najlepsza. One to uwielbiają kiedy to z nimi robisz.

ZDROWA KUCHNIA

Nie koniecznie musisz zdrowo jeść, ale nasze nawyki żywieniowe będą wzorcem dla dziecka. Mając dziecko, chcesz, żeby było zdrowe i zdrowo jadło, więc przynajmniej dla niego się starasz w tej kwestii.

 

TO CO NAJWAŻNIEJSZE

Dzięki dziecku ponownie odkrywasz to co najważniejsze w życiu. Dziecko uczy nas fascynacji nad każdym listkiem,  ślimakiem czy kamykiem. Potrafi się nim zachwycić , wpatrywać godzinami. Dorośli nie mają na to czasu, ale przy dziecku czas się zatrzymuje, zwlaniamy tempo.

NAUKA

Uczymy się na nowo. Odkrywamy świat na nowo, razem z dzieckiem. Trudne pytania zmuszają nas samych do otworzenia encyklopedii czy też wizyty u wujka google. Czytanie dziecku o np. ziemi, dinozaurach, kosmosie czy planetach uczy nas czy też pozwala odtworzyć naszej pamięci kolejne karty wiedzy.

MIŁOŚĆ

Nikt nigdy nie da nam takiej bezinteresownej miłości dla którego od pierwszy dni jesteśmy całym światem. Czasami bywa to męczące,gdy cały dzień nasze ukochane dziecko nie może obyć się rodzica, bez rączek, bez płaczu i marudzenia. Jednak na kogo ma liczyć i kogo ma wołać, kogo przytulać i gdzie się czuć bezpiecznie? Nikt nigdy nie cieszy się na nasz widok, nikt tak nie ukocha i zawsze przywita jak nasze ukochane dziecko dla którego jesteśmy całym światem. Dziecko daje nam  miłość, która nigdy się nie kończy!

Zgodzisz się, ze mną, czy masz inne zdanie? Ciekawa jestem co  jeszcze możesz dodać to tej listy?