CZYTELNIA

DLACZEGO NOSIMY MASECZKI?

Książeczka dla dzieci „Dlaczego nosimy maseczki„? autorki Ilaria Capua w sposób obrazkowy, a przy tym dotykowy przedstawia najmłodszym dzieciom dlaczego większość z nas chodzi w maseczkach, dlaczego nie utrzymujemy bliskiego kontaktu z osobami starszymi, w skrócie o co chodzi z całą tzw. covidem, pandemią, o której dorośli wciąż mówią.

Ilaria Capua to znana włoska uczona, wirusolog, a także lekarz weterynarii. W świetny i prosty sposób opowiedziała krótką historię dziewczynki, dzięki której nasze dzieci dowiadują się o wirusie. Wirus tłumaczy i opowiada swój sposób działania. Wirus którego nie widać oczywiście gołym okiem, ale który przemieszcza się, podróżuje. Uświadamia jakie warunki mu sprzyjają, żeby odbył dalszą „podróż”, oraz co należy robić, aby zminimalizować jego działanie.

Urocza okładka, na której widzimy dziewczynkę, której możemy zdjąć i założyć maseczkę. Pozostałe karty są wypełnione kolorowymi obrazkami, prostymi ilustracjami. Treści jest niewiele, za to poukrywane są zamykających okienkach, które dzieci wprost uwielbiają. Cała książeczka jest na sztywnych stronach co też jest myślę plusem. Dlaczego nosimy maseczki dzięki swojej prostocie pozwala połączyć naukę i zabawę!

Przyszło nam i naszym dzieciom żyć w dziwnych czasach. Zakazy, nakazy słyszalne są ze wszystkich stron. Dla nas dorosłych nie zawsze zrozumiałe, nie wspominając, już o naszych dzieciach. Dzieci, które, nawet gdy je próbujemy chronić, też są „bombardowane” mnóstwem informacji z zewnątrz, nie zawsze dla nich zresztą zrozumiałych. Jestem zwolenniczką nauki przez zabawę, dlatego bardzo mi się podoba książeczka dla dzieci „Dlaczego nosimy maseczki” dla dzieci już od najmłodszych lat, po te które samodzielnie już czytają. Trudny temat jakim jest pandemia, która jest na całym świecie, przedstawiona w łatwy i przyjemny sposób wprost dla najmłodszych czytelników!