MOIM ZDANIEM

DLA MAMY

Dla Ciebie Moja Droga Mamo,

Nie ważne czy to Twoje pierwsze święto, czy już kolejne obchodzone od roku, dwóch czy od kilkunasty lat.

Nie ważne czy karmiłaś naturalnie czy mieszanką.

Nie ważne czy przytyłaś w ciąży, czy nadal borykasz się z nadwagą.

Nie ważne czy już przesypiasz całe noce, czy dopiero ten stan nastąpi.

Nie ważne czy codziennie gotujesz swoim dzieciom, czy też omijasz kuchnie szerokim łukiem.

Nie ważne, czy Wasz dom jest lśniący i błyszczący, czy też pogrążony w ciągłym bałaganie, w którym wciąż nie można nic znaleźć, gdy jest potrzebne, a Ty jesteś jedyną osobą, która wie, gdzie i jak.

Nie ważne czy spędzasz całe dnie z dzieckiem, czy też oddajesz je do przedszkola.

Nie ważne czy już dziś nie masz ciała modelki i tylko, pod dobrze dopasowanym strojem, ukrywasz, to czego nie chcesz, aby widzieli inni.

Nie ważne czy dziś jesteś uszykowana, ubrana czy wciąż chodzisz po domu w szlafroku.

Nie ważne czy witasz dzień z uśmiechem na twarzy, czy też płaczesz w ukryciu.

Nie ważne, czy dziś czujesz się szczęśliwa, czy zagubiona, bo straciłaś sens tego co masz dziś.

Nie ważne, czy udaje Ci się ogarnąć cały rozgardiasz z dziećmi, czy też uważasz, że się do tego kompletnie nie nadajesz.

To wszystko jest nie ważne do której kategorii Mamy zostaniesz przydzielona, bo WAŻNE jest to, że KOCHASZ swoje dzieci, że chcesz dla nich jak najlepiej.

Nie ważne jakie jesteśmy, bo i tak liczy się wspólne DOBRO naszych DZIECI. Mimo, tak wielu różnić między nami, każda z nas PRAGNIE tego samego dla swoich pociech.

Nikt nie każe być nam matkami idealnymi. Więc nie oceniamy się nawzajem. Jesteśmy ludźmi, wciąż się uczymy, popełniamy błędy – nasze dzieci, to nie maszyny, tak jak i my. Dzieci biorą z nas przykład, nie zawsze ważne co mówimy, tylko co robimy.  Czasami należy odpuścić, czasami doprowadzić do pionu. Czasami podnieść głos, czasami zadbać o siebie i swoje potrzeby. Znaleźć równowagę. Mimo wszystko miłość rodzicielska jest największą miłością, jaką przyszło nam poznać. Kochać drugiego człowieka miłością bezwarunkową.  Doceńmy, iż nie każdemu z nas jest to dane. Te trudniejsze chwile w macierzyństwie zawsze mijają i znów wychodzi słońce. A uśmiech mamy to największe szczęście dla naszych dzieci. Matko, jesteś najpiękniejszym DAREM dla swoich dzieci.