CZYTELNIA

DETEKTYW-KA NA PLAŻY

Uwielbiam czytać zarówno sama dla siebie, jak i dla swoich dzieci. Mamy codzienny rytuał czytania przed snem. Był czas, gdy dzieci nie chciały zasnąć, bo opuściliśmy czytanie, gdyż zbyt późno wróciliśmy do domu. Był również czas, gdy czytanie pozwalało chwilę odetchnąć jak i ochłonąć chłopcom po ponad 8 godzinach w przedszkolu. Jesteśmy stałymi czytelnikami naszej osiedlowej biblioteki. W obecnym czasie z uwagi na pandemię, jest niestety zamknięta, ale na szczęście z pomocą przyszła nam popularna księgarnia internetowa Taniaksiążka.pl , w której jest bogaty wybór książek zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Jedną z pozycji którą wybrałam, m. in aby zachęcić mojego starszego syna do literatury anglojęzycznej jest książka pod tytułem „The Beach Detective”

The Beach Detective czyli Detektywka na plaży to książka dla dzieci, które zaczynają swoją przygodą z językiem angielskim i potrafią już czytać proste zdania w tym języku. Każda strona to dwa, trzy zdania w języku angielskim wraz z pomocą – tłumaczonymi wyrazami w ramkach. Dodatkowo, żeby nasz młody czytelnik się nie znudził umieszczone są kolorowe ilustracje, przedstawiają opisaną sytuację. Treść jest prosta do zrozumienia przez młodego czytelnika.  Bohaterką jest Caroline, która chce zostać detektywem. Pierwsze jej zadanie jako pani detektyw, to odnalezienie właściciela aparatu fotograficznego. Wraz z przyjaciółką ruszają na poszukiwania, wskazówkami dla nich są zdjęcia które się w nim znajdują. Czy uda im się znaleźć właściciela….? Dowiedziecie się po przeczytaniu krótkiej historii.

Opowieść nie jest długa, więc młody czytelnik, nie będzie nią znużony. Na końcu jest miła niespodzianka. Dodatkowe pytania co do treści, krzyżówka do rozwiązania, trochę ćwiczeń które umożliwią utrwalenie nowo poznanych zasad gramatyki jak i nowych słówek. Wiadomo, jak ważne w nauce języka ciągle powtarzanie i utrwalenia materiału. Więcej z literatury anglojęzycznej dla dzieci możecie znaleźć https://www.taniaksiazka.pl/ksiazki-anglojezyczne-literatura-anglojezyczna-c-79_10757_238.html

Ostatnim super dodatkiem jest możliwość wycięcia gry – memory, które zapewni wspólną zabawę z dzieckiem. Z czystym sumieniem mogę polecić The Beach Detective na początek drogi czytelniczej w języku obcym.

Powyższa książka jest wydana w podobnej serii, więc pewnie będziemy zamawiać kolejne epizody. Nauka przez zabawę i czytanie. Jeżeli zachęciłam Was do sięgnięcia po tą pozycję, książka jest dostępna m.in. na stronie www.taniaksiazka.pl

A jak jest u Was z czytaniem książek…? Znajdujecie w naszym zwariowanym świecie jeszcze na to czas…? Podobno przykład idzie z góry, więc nie tylko czytam sama dla siebie, ale również i dla przykładu dla moich młodszych pokoleń J  W przyszłości się okaże, czy załapali bakcyla jak ja, czy też nie.