MOIM ZDANIEM

JAKICH CECH MOŻESZ POZAZDROŚCIĆ DZIECIOM

Pamiętasz, jak kiedyś byłeś małym dzieckiem,  jak patrzyłeś na świat który Cię otaczał? Twój świat wyglądał podobnie jak każdego dziecka, jednak dorosłe życie wszystko zweryfikowało wszystko i już zapomniałeś jak to jest być dzieckiem. Dla dziecka nie ma rzeczy niemożliwych. Może warto sobie przypomnieć.

Czego możesz nauczyć się od dzieci?

OKAZYWANIA UCZUĆ I POTRZEB

Dzieci nie mają ograniczeń jeżeli chodzi o okazywanie uczuć oraz informowaniu o swoich potrzebach. Nie ma dla nich znaczenia czy to kościół, czy występ w przedszkolu. Jak pojawia się potrzeba głośno informują, że muszą siusiu. W środku przedstawienia między jedną a drugą piosenką. Bierzesz dziecko za rękę, z nadzieją, że inni rodzice, nie zwrócili na Ciebie uwagę, i wychodzicie do łazienki. Po wszystkim Twoje dziecko wraca, wchodzi na scenę i jakby nigdy nic kontynuuje piosenkę. Po sprawie. Umiałbyś tak?

Wyrażanie uczuć. Mówisz do ukochanej osoby, że ją kochasz w miejscach publicznych. Na głos i bez żadnych ograniczeń? Czy jednak wolisz np. zacisze domowe, słowa szeptane na ucho, albo już dawno ich nie wypowiadałeś. Dzieci mówią ” kocham Cie mamusiu” zawsze gdy mają na to ochotę, bez znaczenia  gdzie, sklep czy plac zabaw, nieważne ilu ludzi ich usłyszy. Dla nich liczy się tu i teraz. 

Dzwonię do swojego dwulatka, który jest z dziadkami.

– Misiu powiedz coś do mamy , mówi dziadek

– Kocham Cie mamusiu – odpowiada mój dwulatek!

 

ORGANIZACJA DNIA

Moim dzieciom szkoda czasu na sen. Potrafią się szybko zregenerować, jest ich dwoje, a czasami mam wrażenie, że w mieszkaniu mam z dziesięcioro dzieci. Padam ze zmęczenia po dwóch godzinach, a im energii nie ubywa. Gdzie ją ładują?  Pomimo tysiąca atrakcji wciągu dnia, mają opory, żeby pójść spać… przy czy, wstają wcześnie rano. Czasami wcześniej niż zwykle. Dzięki wczesnym pobudką zyskujesz więcej czasu wciągu dnia. Przy pobudkach w okolicach 5-6 do godziny 9 masz już ogarnięte mieszkanie, zrobione pranie i uszykowany obiad, a młodzież zakłada buty, żeby wyjść na świeże powietrze. Zobacz ile dzięki swoim szkrabom, zyskujesz czasu. Jak to się mówi, kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje. Do której leżałbyś w łóżku, gdyby nie dzieciaki, i co już południe?

NIE TRZYMANIA URAZY

W ciągu dnia między moimi chłopakami dochodzi do ciągłych sprzeczek i kłótni. Gdy sytuacja zostaje opanowana wracają do wspólnej zabawy do następnej afery. Też tak potrafisz….? czy jednak coś tam leży jeszcze na sercu?

PAMIĘĆ

Wszystko muszę zapisywać, bo inaczej umyka mi z głowy. Dzieci zapamiętują nie tylko brzydkie słowa, które wypowiem, gdy emocję biorą górę. Również pamiętają wydarzenia, które miały miejsce kilka miesięcy temu. Dwulatek pamięta, jak tata na jesieni wchodził na drzewo po kasztany czy też, ze kilka miesięcy temu brat uderzył go kluczami do plecach. Nie wspomnę już o wierszykach, które czytałam starszakowi, jako niemowlakowi, i nie do końca byłam przekonana do tego czytania, a on jak tylko zaczął mówić znał je już na pamięć. Gdy czegoś szukam w domu, bo nie pamiętam gdzie położyłam pomoc mam gwarantowaną. 

SPONTANICZNOŚĆ

Potrafisz  stanąć na środku sklepu i zaśpiewać piosenkę i zatańczyć? tylko dlatego, że właśnie się dowiedziałeś, że jedziemy do wujka? Dzieci właśnie tak okazują swoją radość. Nieważne, że wokół ludzie, że sklep czy też przedszkole. Czy potrafisz się cieszyć, tylko dlatego, że właśnie udało Ci się kupić bluzkę z 50% rabatem? Właśnie.


Będzie mi bardzo miło jeśli :

  • Zostawisz komentarz. Proszę, napisz swoje zdanie.
  • Polub mój fanpage na FB, będziesz na bieżąco.
  • Jeśli uważasz, że wpis może się komuś przydać, udostępnij i poślij go w świat.